Kurumsal İşlerde Toplu Fotograf Stresi

Genellikle etkinlik çekimleri sakin geçen bir yapıya sahiptir. Katılımcılar geniş bir salonda toplanır. Bir veya birkaç konuşmacı sahneye çıkarak katılımcı kurumsal şirket ile ilgili bazen kısa bazen ise oldukça uzun konuşmalar ve bilgilendirmeler yapar. Buraya kadar fotoğrafçı için çok bir sorun yoktur. Sahnedeki konuşmacı çekilir. Soru soran olursa onlar çekilir.  Salondan geniş görüntü alınır. Bazen o kadar uzundur ki bu toplantılar kahve içecek zaman bile bulabilirsiniz. Genelde zordur ama konu ilginizi çekerse şanslısınız tabi. Eğer size hiç hitap etmeyen bir konu hakimse o saatler bazen geçmek bilmeyebilir.

Buraya kadar her şey normaldir. Taki toplu fotoğraf çekimine kadar. Eğer çekimi yapılacak grup birde büyükse sormayın gitsin. İnsanlar haliyle, tüm gün bazen 2-3 günü bulan yoğun toplantıların ardından oldukça yorulmuş oluyorlar. Ama bu fotoğrafın da çekilmesi lazım! İşte stres burada başlar bir fotoğrafçı için. Kalabalık bir grubu konsantre bir şekilde kendinize baktırmak, konuşmamalarını sağlamak, tüm gözleri açık yakalamak, her an kaçmaya hazır olanları durdurmak için en fazla 10sn de bu işi bitirmek zorundasınız. Bu grupta bir de mutlaka sağa sola laf atan esprili bir kişilik de olduğu zaman yandınız. Zaten içlerinden en az biri gider gibi hamle yapsın kopan boncuklu bilezik gibi dağılır herkes. Bunlara engel olma şansınız pek olmasa da hafif  yüksek sesli bir konuşma ile dikkatleri kendinize çekmek zorundasınız.

Çekim bittikten sonra yanınıza koşarak gelen stres içindeki etkinlik yöneticisinin “Güzel oldu değil mi?”, “Bir sorun yok değil mi?” endişesini giderdiğiniz zaman toplu fotoğraf işinden başarı ile çıkmış olursunuz.

Bize Ulaşın

En kısa sürede sürede size dönüş yapacağız. İyi günler dileriz.

Not readable? Change text. captcha txt